Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Dysze wodne, takie jak głowice myjące wykorzystuje się w różnych gałęziach przemysłu. Dysze wodne dzielą się na różne rodzaje i wykonane są z przeróżnych materiałów, a wszystko po to, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania klientów i dostosować je do różnych działalności. Dlatego w ofercie niejednego sklepu, możesz znaleźć na przykład dysze pełnostożkowe, nastawione na zraszanie bądź inne, które charakteryzuje bardzo dobry przepływ.

dysze przemysłowe

Niestety, aby móc korzystać z nich w pełni i nie stresować się ewentualnym zatorem, konieczna jest odpowiednia dbałość o nie. Co robić, aby ograniczyć zatykanie się dysz?

Dysze wodne przemysłowe - jak o nie dbać?

Dysze przemysłowe mające zastosowanie szczególnie w produkcji przemysłowej to serce bardzo wielu procesów. W związku z tym, od ich prawidłowego funkcjonowania może zależeć nawet sukces firmy. Dlatego bardzo ważne jest, aby zachować je w idealnym, a przynajmniej bardzo dobrym stanie. Najważniejsza jest drożność.

W tym celu należy przede wszystkim dokonywać odpowiedniej konserwacji, a więc robić wszystko, aby zapobiegać ich zatkaniu się. Wszyscy wiemy, że znacznie lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, dlatego kluczowe jest dokonywanie obserwacji, regularnych przeglądów i co najważniejsze, stosowanie odpowiednich środków czyszczących, które są dedykowane właśnie dyszom przemysłowym.

Selekcja takich środków ma ogromne znaczenie – podczas doboru środków, jeśli chodzi na przykład o dysze wodne bardzo ważne, aby brać pod uwagę choćby materiał, z jakiego są wykonane, albo rodzaj zanieczyszczeń.

 

Jak zapobiegać zatykaniu się dysz?

Wieloletnie doświadczenie w tych aspektach wskazuje, że najważniejsza jest kwestia czyszczenia. Należy pamiętać, że nawet w przypadku wody, może dojść do zatykania się dysz, szczególnie, jeśli są to głowice myjące, na przykład głowice myjące obrotowe.

Samo mycie takich głowic powinno być wykonywane w odpowiedni sposób. Najpierw niezbędna jest kontrola wizualna, która powinna być dokonywana regularnie. Potem czyszczenie okresowe, aby zminimalizować zakłócenia w równomierności strumienia. Nie bez znaczenia są testy wydajności, czy wymiana filtrów. Pomaga również szczegółowa dokumentacja.

Zastosowanie specjalnych środków ma ogromny wpływ – oferta takich produktów jest dzisiaj bardzo szeroka, dlatego nie trzeba przejmować się ich ewentualnym brakiem. Jeśli nie masz pewności, co wybrać, zapytaj specjalistę. Oczywiście możesz wykorzystać nie tylko metody chemiczne, ale też mechaniczne, czy ultradźwięki. Mimo wszystko jednak najlepsza jest profilaktyka.

 

Materiał zewnętrzny