Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Płacenie miesięcznego abonamentu za wynajem kasy fiskalnej przez cały rok, jest szczególnie nieopłacalne dla właścicieli sezonowych biznesów, którzy niekiedy przez większość miesięcy wcale jej nie używają. Każdy, kto prowadzi taką działalność powinien rozważyć inwestycję w urządzenie na własność. Tym bardziej, że na zakup kasy fiskalnej wciąż obowiązuje ulga. Jak można z niej skorzystać oraz jaka kasa fiskalna najlepiej sprawdzi się dla sezonowego biznesu? Podpowiadamy!

Kasa fiskalna

Jak działa sezonowa gastronomia

Sezonowe lokale gastronomiczne wyróżniają się na tle innych przede wszystkim tym, że nie działają przez cały rok, a z reguły przez kilka miesięcy w roku. Najczęściej od wiosny do wczesnej jesieni. Do najczęściej spotykanych sezonowych biznesów z branży gastronomicznej należą: lodziarnie, budki z goframi, lokale z jedzeniem typu fast food, stoiska z zimnymi napojami czy food trucki.

Nawet niewielkie lokale zaliczane do sezonowej gastronomii, w których posiłki są przeznaczone do bezpośredniej konsumpcji, muszą posiadać kasę fiskalną. Aby uniknąć uiszczania miesięcznego abonamentu, który bywa wysoki, a w dodatku trzeba płacić go przez cały rok, najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest zakup urządzenia na własność.

Kupując kasę fiskalną dla sezonowego biznesu, warto zainwestować od razu w terminal płatniczy. Większość osób płaci teraz kartą, telefonem, a nawet zegarkiem. W związku z tym, żeby lokal przyciągał jak największa liczbę klientów, musi dawać możliwość płatności bezgotówkowych.

 

Jaka kasa fiskalna do sezonowej gastronomii

Sezonowe punkty gastronomiczne, zajmujące się sprzedażą lodów, gofrów, zimnych napojów czy kawy potrzebują kasy fiskalnej na własność. Ta powinna być małych rozmiarów, a do tego dawać możliwość bezprzewodowego połączenia z CRK, czyli Centralnym Repozytorium Kas. Idealnym rozwiązaniem będzie kasa fiskalna Posnet Ergo Online wraz z terminalem płatniczym Move 3500.

  • Kasa fiskalna Posnet Ergo Online – jedna z najpopularniejszych mobilnych kas fiskalnych na rynku. Wyróżnia się kompaktowym rozmiarem i kompatybilnością z innymi ogniwami stanowiska sprzedażowego. Można zintegrować ją z szalką ważącą.

  • Terminal płatniczy Move 3500 - urządzenie o równie niewielkich rozmiarach. Do jego największych zalet można zaliczyć wytrzymałą baterię oraz duży kolorowy ekran.

 

Jak odliczyć 700 zł na zakup kasy fiskalnej?

Zakup własnej kasy fiskalnej powinny rozważyć zarówno te osoby, które dopiero planują otworzyć swój biznes, jak ci, którzy zrobili już to dawno, ale dotychczas ją wynajmowali. To rozwiązanie, które bardzo się opłaca. Tym bardziej, że każda osoba mająca firmę za zakup pierwszej kasy fiskalnej online może skorzystać ze specjalnej ulgi. W ten sposób można zaoszczędzić nawet do 700 złotych. Warunkiem jest posiadanie faktury potwierdzającej zakup kasy, a także dowód zapłaty całej należności. Dokładna kwota ulgi zależy od ceny urządzenia.

Przedsiębiorca może odliczyć od podatku należnego kwotę wydatkowaną w wysokości 90% ceny kasy fiskalnej, przy czym pod uwagę bierze się cenę netto. Może być to jednak nie więcej niż 700 złotych.

Co jeśli kwota podatku należnego jest niższa? W takim przypadku przedsiębiorca ma prawo otrzymać zwrot różnicy, ale może też odliczyć ją od podatku należnego w kolejnym okresie rozliczeniowym. Chcąc skorzystać z ulgi, warto zdecydować się na zakup kasy fiskalnej w autoryzowanym sklepie. W ten sposób można liczyć na pomoc w zgromadzeniu dokumentacji niezbędnej dla Urzędu Skarbowego, jak również wsparcie przy wyborze odpowiedniego urządzenia.

WhitePress Prawa