Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Czy zdarzyło ci się kiedyś widzieć zasłabnięcie lub wypadek drogowy i nie byłeś/aś w stanie pomóc osobom poszkodowanym? Znasz to uczucie bezsilności i bezradności? Bez trudu możesz odbyć kurs w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy w profesjonalnym centrum medycznym. Dzięki temu dowiesz się, jak pomagać ludziom w zagrożeniu życia. Kto i kiedy może wziąć udział w takim kursie? O czym dowiesz się na takim kursie?

kurs pierwszej pomocy

 

 

Pierwsza pomoc to temat, który coraz częściej przyciąga uwagę społeczną. To ważna kwestia, którą powinni zainteresować się wszyscy, niezależnie od wieku i wykształcenia. Coraz więcej osób wie, jak udzielać pierwszej pomocy i stara się pomagać potrzebującym. Ty również możesz dołączyć do grona tych osób, uczęszczając na kurs KPP.

 

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy – kto może wziąć w nim udział?

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy może odbyć każdy z nas. Wystarczy zapisać się na niego w wykwalifikowanym centrum medycznym (np. aquamed.pl), zajmującym się organizacją i przeprowadzeniem kursów pierwszej pomocy. Kurs KPP mogą odbyć osoby pełnoletnie. Jest on niezbędny dla osób z wielu branż, między innymi dla nauczycieli, ratowników medycznych czy osób, które muszą posiadać umiejętności ratowania życia lub zdrowia. Ważne jest, by kurs KPP był zakończony otrzymaniem specjalnego certyfikatu, poprzedzonego zdaniem egzaminu. Co jeszcze warto wiedzieć o kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy?

 

Kurs w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy – najważniejsze informacje

Kursy KPP odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Składa się z 2 części: praktycznej oraz teoretycznej. W trakcie praktycznej części kursu kursant otrzymuje najważniejsze informacje w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w momentach zagrożenia życia lub zdrowia. W części praktycznej kurs pierwszej pomocy polega na przeprowadzeniu symulacji zagrożenia życia, gdzie kursant w praktyce sprawdza swoje umiejętności oraz zachowanie w sytuacjach zagrożenia. Szkolenie KPP dedykowane jest osobom, które potrzebują niezbędnych umiejętności do ratowania ludzi w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Jeśli po zakończonym kursie zda się odpowiedni test na kwalifikowanego ratownika, otrzymuje się certyfikat, który daje odpowiednie uprawnienia.

Certyfikat kursu potwierdza, że osoba, która go otrzymała, ma odpowiednie kwalifikacje w zakresie udzielania wykwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Odbycie takiego kursu jest niezbędne dla osób pracujących w sferze publicznej, w zawodach, gdzie wymagana jest znajomość pierwszej pomocy, lub jako uzupełnienie doświadczenia zawodowego, np. dla kadry zarządzającej na stanowiskach kierowniczych.

 

Jakie perspektywy zawodowe otwierają się przed osobą, która ukończyła kurs KPP?

Odbycie kursu KPP pomaga w zdobyciu odpowiednich kwalifikacji, przydatnych w wielu sektorach, między innymi w zawodach związanych z bezpieczeństwem i zdrowiem publicznym. Jest to wstęp do otwarcia kariery zawodowej w państwowym ratownictwie medycznym lub osoby przeprowadzającej profesjonalne kursy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Certyfikat przydaje się także w staraniach o wykonywanie zawodu pracownika ochrony zdrowia czy w zakresie bezpieczeństwa pracy w zakładzie pracy.

Ponadto certyfikat KPP nie tylko podnosi kompetencje zawodowe, ale także zwiększa poziom pewności siebie. Pracownik sektora publicznego w sytuacji kryzysowej jest lepiej przygotowany do wdrożenia odpowiednich działań w zakresie bezpieczeństwa czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z pewnością wysiłek włożony w zdobycie certyfikatu KPP jest bezcenny i bardzo istotny, nie tylko w kwestii podnoszenia kompetencji zawodowych. Warto więc poświęcić czas i wysiłek na odbycie kursu KPP, a następnie zdobycie certyfikatu.