CASE STUDY
Case Study
Technologia zmienia świat na naszych oczach
Software posiada tak ogromną moc, że wpływa na otoczenie wokół nas. “Zjada” świat w sposób metaforyczny, ale również całkiem dosłowny - skomentował Artur Kurasiński, w ramach debaty na temat wpływu technologii na świat,podczas międzynarodowej 5 edycji Women in IT Day, organizowanej przez Future Collars - szkołę kompetencji cyfrowych.
49% Polaków wybiera kursy i szkolenia online.
Najnowsze badanie pokazuje, że Polska przekształca swoje podejście do edukacji w erze cyfrowej. Prawie połowa dorosłych już korzysta z kursów lub szkoleń online, a 31% uznaje je za bardziej efektywne niż tradycyjne metody nauczania.
Power of AI. Nowe możliwości rozwoju i skalowania biznesu
Ekspansja AI może przynieść nieocenione korzyści firmom na każdym poziomie rozwoju, niezależnie od jej wielkości i branży. Badanie przeprowadzone przez firmę doradczo-szkoleniową BUZZcenter rzuca nowe światło na wpływ sztucznej inteligencji na różnorodne branże, przewidując że AI stanie się głównym motorem wzrostu gospodarczego i innowacji. Raport Power of AI, analizując aktualne trendy i prognozy, wskazuje na potencjał AI do generowania znaczących zysków, podnoszenia efektywności i personalizacji doświadczeń Klientów.
3 przełomowe projekty z obszaru life science
Life science – szeroka dziedzina z pogranicza biologii, chemii, medycyny i inżynierii – jest areną nieustannych wyzwań i fascynujących odkryć. Nauka, technologia oraz przedsiębiorczość łączą siły, by tworzyć innowacje, które nie tylko transformują szereg branż i rynków, ale także dostarczają inspiracji dla start-upów, poszukujących rozwiązań dla otaczających nas problemów. Przyjrzyjmy się bliżej, jak przełomowe projekty w dziedzinie life science wpływają na krajobraz innowacji, stanowiąc nieocenione źródło motywacji dla naukowców i przedsiębiorców.
Deep-tech, jak dotacje pomagają w rozwoju innowacji.
Opracowanie i komercjalizacja przełomowych innowacji wymaga znacznych nakładów finansowych. Jednym ze sposobów na finansowanie takich projektów są programy dotacyjne wspierające działalność R&D. Zastanawiasz się, czy warto startować w takich programach oraz w jaki sposób dotacje pomagają w rozwoju przełomowych innowacji deep-tech i ich komercjalizacji? W podjęciu decyzji pomóc może przegląd wybranych projektów, które już odniosły sukces.
Salesforce - Prognoza wydatków świątecznych 2023
Po słabej pierwszej połowie roku w handlu detalicznym oczekuje się, że sprzedaż świąteczna online w 2023 r. osiągnie 1,19 biliona USD na całym świecie – pozostając zasadniczo na niezmienionym poziomie rok do roku. Dane pochodzące od ponad 1,5 miliarda konsumentów wskazują, że sprzedawcy detaliczni powinni starać się zwiększyć przychody i zachować marże dzięki dobrze zaplanowanym rabatom i elastycznym zasadom zwrotów towarów. Najsprytniejsi przedsiębiorcy wykorzystają również predykcyjną i generatywną sztuczną inteligencję, aby przyciągnąć klientów i zwiększyć zyski w nadchodzącym sezonie świątecznym.
Niskie dochody to główna bariera rozwoju talentów dzieci.
Jak wynika z badania, niski dochód rodziców wpływa na możliwości rozwoju talentów i pasji dzieci, a wydatki na cele związane z edukacją ciągle rosną. Fundacja Świętego Mikołaja odpowiadając na problem nierówności edukacyjnych w Polsce oraz chcąc pomóc zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin, uruchamia akcję „Stypendium na dobry początek”.
Film „Barbie". Majstersztyk marketingu i koło zamachowe
Kiedy firma Mattel ogłosiła, że pracuje nad filmem „Barbie", specjaliści od marketingu wstrzymali oddech w oczekiwaniu na rozwój sytuacji. Przejście z produkcji zabawek do branży filmowej to przecież nie lada wyczyn. Jednak ryzyko podjęte przez Mattel opłaciło się. Obraz „Barbie" zarobił w dniu premiery imponujące 155 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych i 337 milionów dolarów globalnie, zdobywając jednocześnie tytuł najbardziej kasowego debiutu roku 2023.
5 kluczowych wyzwań w handlu detalicznym
Aby przetrwać ewolucję, zapewniając firmie wysoką sprzedaż oraz zadowolenie klientów należy sprostać stawianym wyzwaniom.
Wzrost liczby urodzeń. Wpływ obcokrajowców.
Trendy demograficzne są nieubłagane. Polacy się starzeją, a ekonomiści prześcigają się w prognozach dotyczących coraz mniejszej liczby pracujących osób i wpływu tego zjawiska na system emerytalny. O ile nie należy oczekiwać zmian gwarantujących wzrost liczby urodzeń, o tyle warto uzupełnić analizę o wpływ cudzoziemców. A ci odprowadzają coraz większe składki do ZUS i rodzą w Polsce coraz więcej dzieci.
Wyzwania w pracy na produkcji
Zatrudnienie w firmach produkcyjnych, choć często nie wiąże się z wymogiem posiadania wcześniejszego doświadczenia zawodowego, może stawiać przed pracownikami pewne wyzwania. Warto mieć ich świadomość, decydując się na złożenie aplikacji do przedsiębiorstwa działającego w tym sektorze.
Terminal przeładunkowy. Co musi wiedzieć przedsiębiorca korzystający z takiego rozwiązania?
Terminal przeładunkowy to miejsce, w którym dochodzi do zmiany środka transportu na inny, i co się z tym wiąże - przeładunku transportowanych towarów. W praktyce terminale zajmują ogromną powierzchnię, wyposażone są w szereg rozwiązań umożliwiających przeładunek, jak chociażby urządzenia przeładunkowe, czy bocznice kolejowe. Dodatkowo, najnowocześniejsze w tym zakresie obiekty oferują dostęp do usług fakultatywnych, z których skorzystanie zdecydowanie usprawnia i przyspiesza procesy logistyczne. Terminale przeładunkowe stanowią niezwykle ważne ogniowo systemu dostaw. To w dużej mierze od nich zależy szybkość, z jaka realizowane są przewozy. Co powinien wiedzieć przedsiębiorca, korzystający z takiego rozwiązania?
Jeszcze prostsze raty? Rozmowa z Małgorzatą Szulik; Business Project Manager w Provema.
Sprzedaż ratalna nie jest nowym zjawiskiem. Od co najmniej dwóch dekad mamy możliwość odwrotnego oszczędzania, czyli kupuje teraz - spłacam później. Mogłoby się wydawać, że w tym segmencie nic nas nie zaskoczy, a mimo to konsumenci coraz częściej sięgają po finansowanie zakupów.
Powiązanie nowych spraw ze starymi
Zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś dopuszcza się zabronionego czynu po raz kolejny lub też zdarzenie jest w jakiś sposób związane ze sprawą, która została zakończona. Czasami bywa tak, że nowe rzeczy są ujawniane nawet po dłuższym czasie od zakończenia śledztwa, przez co konieczne jest jego wznowienie i ponowne przeszukanie akt sprawy, a także przebadanie zarówno nowych, jak i starych materiałów dowodowych, gdyż nowe fakty mogą doprowadzić do skazania właściwej osoby.
Automatyzacja magazynów - komu dedykowana i jakie ma zalety?
Niemal w każdej gałęzi przemysłu i w każdej branży regularnie pojawiają się nowe, innowacyjne rozwiązania, dzięki którym można pracować lepiej, skuteczniej, wydajniej czy lżej i bardziej komfortowo. Chcąc rozwijać swoją firmę, warto wprowadzać nowe rozwiązania technologiczne, ponieważ są one źródłem wielu korzyści nie tylko dla funkcjonowania firmy, ale także dla pracowników. Jedną z takich nowoczesnych opcji jest automatyzacja magazynów i informatyczny system zarządzania nimi. Komu takie rozwiązanie jest polecane, jakie ma zalety i jakie korzyści płyną z jego wprowadzenia?
Przeprowadzki firm - jak przeprowadzić to sprawnie
Zmiana siedziby firmy to nie tylko zaktualizowanie oficjalnej dokumentacji i powiadomienie odpowiednich organów. To też zaplanowanie sporego przedsięwzięcia.
Od przyjaciela do przełożonego. Czy można być dobrym managerem?
Życie zawodowe dla sporej grupy ludzi jest ważną częścią życia. Nie zawsze stanowi jedynie źródło dochodu. Z danych udostępnionych przez Organizacje Współpracy Gospodarczej i Rozwoju wynika, że między 20 a 65 rokiem życia, przy odliczeniu jakichś dwóch tygodni urlopu rocznie, czas spędzony w pracy wynosi 90 360 godzin. To ponad dekada naszego życia. Wnioski nasuwają się same. W pracy spędzamy bardzo dużo czasu a co za tym idzie nawiązujemy różne relacje. Zdecydowana część pracowników jest zgodna co do tego, że atmosfera w pracy i stosunki między pracownikami są istotne i niejednokrotnie stanowią m.in. źródło nawiązania lub rozwiązania współpracy w danej organizacji.
Zaawansowana technologia vs excel. Czy inwestycje można zautomatyzować?
Z silną konkurencją zmagają się każdego dnia przedstawiciele firm na całym świecie. Zarówno utrzymanie przewagi jak i samo zdefiniowanie jej punktu najczęściej nie jest proste. Wygrywanie na ogół nie jest łatwe.
Nie zwalniać, a zatrudniać – jak być dobrym pracodawcą w czasach koronawirusa?
Spadek obrotów, masowe zwolnienia lekarskie, konieczność cięcia kosztów, poszukiwanie oszczędności – pandemia koronawirusa niejeden biznes i niejednego managera wystawia na niezwykle trudną próbę. Czy w ogóle da się wyjść z tej sytuacji obronną ręką? Jak tego dokonać? Na ten temat rozmawiamy z Andrzejem Majewskim, dyrektorem fabryki Cedo, która pomimo niełatwego okresu właśnie prowadzi rekrutacje na kilkadziesiąt różnych stanowisk.